Urlop z dziećmi – jak znaleźć dobry nocleg w Bieszczadach?

Bieszczady jest to jeden z najprzyjemniejszych regionów w Polsce. Dlatego nic dziwnego, że każdego roku góry te są zwiedzane przez tak dużą liczbę podróżnych. Zamierzasz zaplanować relaks z rodziną w Bieszczadach, ale zastanawiasz się, jak znaleźć dogodny nocleg? Dzięki nam znajdziesz kilka podpowiedzi, które uproszczą Ci to zadanie.

Chatka Puchatka w nowej odsłonie.

Najatrakcyjniejszym obiektem w Bieszczadach jest popularna Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie wytrzymać choćby mniej doświadczeni podróżnicy. Słynne schronisko w 2022 zostało poddane gruntownej modernizacji. Dlatego można oglądać już nowy, w pełni unowocześniony obiekt. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dalszą oraz trudniejszą trasą, na którą należy się przygotować.

Kiedy najlepiej przyjechać w Bieszczady?

Bieszczady to jeszcze mało oblegany region Polski, dzięki czemu doświadczymy tu spokoju oraz wolnego od wielkomiejskiego hałasu. Choć baza noclegowa nie jest tak rozciągnięta bardzo dobrze, w miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady najbardziej atrakcyjne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji noclegu należy rozważyć dużo szybciej. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi – Bieszczady zapewniają zarówno prywatne pokoje, jak i swobodne domki.

Zapora w Solinie – warta odwiedzenia?

Dla wielu ludzi Solina to już tradycyjne Bieszczady, będąc w okolicy zdecydowanie należy tutaj przyjechać. Kultowa zapora nad jeziorem Solińskim sprawi wrażenie nad każdym, a w szczególności nad najmłodszymi gośćmi. Obecnie jest tu również wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się niezwykły i wspaniały widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad akwenem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Zwierzęta w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Bieszczady to obszar w których zobaczymy wiele wspaniałych strumyków czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę ma w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją wycieczkę. W Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjdźcie do Muzeum Przyrodniczego. Bieszczady słyną z ogromu dzikich, które łatwo spotkać na górskich szlaku. Prawie wszędzie znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a również rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli ciągle wam mało w Mucznem zobaczycie Pokazową Zagrodę Żubrów.

Jaki miejsce noclegu wybrać? – hotel czy Domki w Bieszczadach.

Dobrym rozwiązaniem na nocleg dla bliskich z dziećmi są domki w Bieszczadach. Niewątpliwą zaletą domków jest prywatność oraz intymność, dlatego cieszą się one jeszcze większą popularnością. Domki oprócz sypialni i łazienki posiadają również kuchnię, dzięki czemu można przygotować dzieciom pożywny posiłek o każdej porze. Dodatkowo domki umiejscowione są zwykle w spokojnej okolicy, co sprzyja spacerowaniu z dziećmi. Najczęściej domki akceptują zwierzęta, dzięki temu można wziąć na wakacje również ulubionego czworonoga. Wokół domku na pewno znajdzie się odpowiednio dużo miejsca na zapalenie grilla, wspólną zabawę z dziećmi lub po prostu na wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu. Decydując się na domek znajdujący się na obszarze ośrodka wypoczynkowego, będziemy mogli skorzystać z udogodnień znajdujących się na jego obszarze, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. U osoby prywatnej często są ograniczone takie przyjemności.
W Bieszczadach oferują mnóstwo domków noclegowych dla podróżnych, patrząc na powyższe rady, na pewno odnajdziesz dobry nocleg dla swojej rodziny, który usatysfakcjonuje wszystkich.